Cestovanie na konci leta

Pracovali ste v USA? Získajte svoje dane späť!

Kedy začať riešiť CESTOVANIE

Ak plánujete ísť lietadlom, odporúčam si počas júla nájsť partiu, na prelome júla-augusta nakúpiť letenky a zarezervovať prípadne auto. Oplatí sa riešiť auto aj letenky naraz, najmä keď chystáte roadtrip po západe. Letenky sú väčšinou za podobnú cenu, ale cena toho istého auta môže byť v San Franciscu a Las Vegas rozdielna dvojnásobne. Na západe naozaj nezáleží na tom, v ktorom meste začnete.

Kam? Západ? Východ? Florida? Karibik?

Dá sa aj všetko v jednom lete. To, kam všade pôjdete, závisí od toho kedy si kúpite letenku naspäť domov z USA. Ak chcete niečo vidieť, určite si na cestovanie vyhraďte 2 týždne , ideálne 3. Za 5 dní voľna toho moc nenavymýšľate. Ostať v Amerike po práci sa oplatí. V USA dostanete za najmenší peniaz tie najkvalitnejšie služby, uvidíte najkrajšie časti krajiny a zažijete to najkrajšie leto v živote, o akom sa bežnému Slovákovi ani len nesníva.

Časová náročnosť precestovania najkrajších častí USA sa dá zhrnúť následovne:

  • Západ – 8 až 14 dní
  • Východ – 5 až 9 dní
  • Florida a loďou do Karibiku – 7 až 14 dní

TIP NA TOP DESTINÁCIU

Havasu Falls

Havasu Falls

havasu-falls-havasupai-indian-reservation-arizona[1]

Mooney Falls

Najzaujímavejšia  destinácia v USA je určite Havasupai. Kúpanie v belasej vode pod vodopádmi a skákanie z jednej vrchnej časti rieky do dolnej. To sa nedá zažiť hocikde.

 

 

Cestovanie lietadlom medzi top destináciami v USA

V USA sa najlacnejšie a najrýchlejšie dopravíte len lietadlom. Môžete ísť naprieč USA aj autom (tiež som o tom uvažoval a sníval), ale väčšinou budete chodiť cez nezaujímavé miesta, presedíte celú vašu dovolenku v aute a budete stále unavení. Na mape ukazujem bežné ceny jednosmerných leteniek kúpených mesiac vopred. Ak máte viac ako 2 týždne voľna a dostatočný rozpočet na letenky, naozaj odporúčam kúpiť letenky na všetky 3 top destinácie:

  • západ (San Francisco, Las Vegas, L.A.)
  • východ (NYC, Washington, Philadeplhia)
  • Florida (Miami, Orlando)

Ako nájsť najlacnejšie ubytovanie?

letecky-po-USA

Orientačné ceny jednosmerných leteniek po USA. (Havaj obojsmerne)

 

 

Otázky? Spýtajte sa!

Komentáre