Čo je WaT

Pracovali ste v USA? Získajte svoje dane späť!

Program Work and Travel USA je tá najjednoduchšia možnosť ako žiť, pracovať a cestovať počas leta v USA. Program je určený pre denných študentov vysokých škôl (bakalárske, magisterské, doktorandské štúdium) Odcestovať do USA môžeš po každom dokončenom ročníku už v máji a vrátiť sa môžeš až o 4 mesiace. Zároveň musíš mať do 30 rokov.

Cesta do USA za prácou a zábavou ide cez agentúry, ktoré sprostredkúvajú prácu a víza, pomáhajú ti vybaviť letenku a všetky ostatné formality. Táto stránka ti pomôže zorientovať sa v programe Work and Travel a nájsť toho pravého zamestnávateľa práve pre teba. Len tu sa dočítaš od ľudí, čo boli pred tebou ako prežiť to najlepšie leto v živote, ako a kde ušetriť, ako toho pri cestovaní najviac vidieť a veľa ďalšieho.

Túto jedinečnú možnosť máš len dokým si denný študent na vysokej škole. Môžeš pracovať až 4 mesiace počas leta. Po skončení práce máš 30 dní len na cestovanie, ale musíš sa vrátiť do začiatku zimného semestra na tvojej škole.

Pre ostatných, čo už nie sú študentmi a ktorí chcú ísť pracovať do USA odporúčame H2B vízum, ktoré je pre dočasné sezónne práce (pracovné pozície, ktoré nie je možné obsadiť americkými občanmi alebo osobami s trvalým pobytom v USA). Viac na http://slovak.slovakia.usembassy.gov/docasne_pracovne_vizum.html

lifeguards-usa

Komentáre